Artykuł

Nauka jazdy i zwyczaje przejścia
Nauka jazdy i zwyczaje przejścia

Nie każdy posiada prawo jazdy, a jednakże mało jest osób, jakie by nie chciały. Prawo jazdy to wprost kluczowy papierek w wielkim centrum, którym jest Stolica. A już zostać uznanym do korporacji bez znajomości prawa jazdy to raczej jakaś pomyłka. I wprost niemożliwe.

Nauka jazdy - można jednakże powiedzieć, iż okres pomiędzy jego nieposiadaniem a mieniem jest etapem jakoby... wyłączenia, z antropologicznego punktu widzenia. Właściwie nie wiadomo, kim jesteś. Jesteś jeszcze jedną nogą w okresie, kiedy nie byłeś prowadzącym, natomiast drugą nogą kierowcą już jesteś. Poniekąd jak okres pomiędzy adwentem a Nowym Rokiem, kiedy świętujemy i... wszystko może się wydarzyć. Można powiedzieć, iż nauka jazdy to również okres... odwrócenia? Bo w czasie przejściowym niezwykle charakterystyczne jest odwrócenie ról.

To troszkę jak okres sesji, dla studentów. Często jesteśmy rozdrażnieni, możemy czynić szalone rzeczy, nieswojo się zachowywać. A już szczególnie takim bardzo niepewnym momentem, z którym związane są rytuały jest na przykład fakt posiadania... słonika egzaminacyjnego. Owszem, są specjalne słonie, jakie niosą powodzenie w momencie egzaminu na prawo jazdy, a już przynajmniej powinny dać, bo kiedy wierzyć w słoniki dające powodzenie, jak nie w okresie egzaminu na prawo jazdy właśnie.

Jeśli rozmawiamy o teście na prawo jazdy jako końcowym poziomie nauki jazdy, rytualny ubiór jest elementem fazy wyłączenia. Uczestnik egzaminu, przez to, iż ubiera się specjalnie, znaczy tąż fazę wyłączenia - separacji. Kursant zamierza w ten sposób na dobre wykluczyć się z czasu, gdy był jeszcze osobom nie mającą prawa jazdy.

Jednak fazie włączenia towarzyszy nadanie nowego stanu. Mianowicie to jest taki stan integracji. Żeby użytkownik prawa jazdy poczuł się faktycznie właścicielem prawa jazdy, najlepiej jakoby spotkał się z nowymi użytkownikami prawa jazdy i... bawił się, pił, jadł, słowem żeby jakoś ten fakt zdobycia prawa jazdy uhonorował z pozostałymi.

Jak widać, prawo jazdy, nauka jazdy, stanowią wiele wspólnego z antropologią, kulturą, z jaką powiązani jesteśmy już od dziecka.

Podobne

Nauka jazdy i kwalifikacje na szkoleniowca

Czym jest nauka jazdy Warszawa? Czy dotyczy ona tylko przepisów, czy jest to nauka metod prowadzenia samochodu, lub także... nauka całkowicie c...
Czytaj więcej >>

Botox dla likwidacji zmarszczek

Botox jest stosowany w zabiegach kosmetycznych do likwidacji zmarszczek i linii mimicznych. Zabiegi takie przywracają skórze gładkość, wygładza...
Czytaj więcej >>

Domy energooszczędne, czy to faktycznie się opłaca?

Na temat domów energooszczędnych mówi się już od niesłychanie dawna, zaczynamy doceniać fakt obniżenia kosztów eksploatacji, co z...
Czytaj więcej >>