Artykuł

Nauka jazdy i zwyczaje przejścia
Nauka jazdy i zwyczaje przejścia

Nie każdy posiada prawo jazdy, a jednakże mało jest osób, jakie by nie chciały. Prawo jazdy to wprost kluczowy papierek w wielkim centrum, którym jest Stolica. A już zostać uznanym do korporacji bez znajomości prawa jazdy to raczej jakaś pomyłka. I wprost niemożliwe.

Nauka jazdy - można jednakże powiedzieć, iż okres pomiędzy jego nieposiadaniem a mieniem jest etapem jakoby... wyłączenia, z antropologicznego punktu widzenia. Właściwie nie wiadomo, kim jesteś. Jesteś jeszcze jedną nogą w okresie, kiedy nie byłeś prowadzącym, natomiast drugą nogą kierowcą już jesteś. Poniekąd jak okres pomiędzy adwentem a Nowym Rokiem, kiedy świętujemy i... wszystko może się wydarzyć. Można powiedzieć, iż nauka jazdy to również okres... odwrócenia? Bo w czasie przejściowym niezwykle charakterystyczne jest odwrócenie ról.

To troszkę jak okres sesji, dla studentów. Często jesteśmy rozdrażnieni, możemy czynić szalone rzeczy, nieswojo się zachowywać. A już szczególnie takim bardzo niepewnym momentem, z którym związane są rytuały jest na przykład fakt posiadania... słonika egzaminacyjnego. Owszem, są specjalne słonie, jakie niosą powodzenie w momencie egzaminu na prawo jazdy, a już przynajmniej powinny dać, bo kiedy wierzyć w słoniki dające powodzenie, jak nie w okresie egzaminu na prawo jazdy właśnie.

Jeśli rozmawiamy o teście na prawo jazdy jako końcowym poziomie nauki jazdy, rytualny ubiór jest elementem fazy wyłączenia. Uczestnik egzaminu, przez to, iż ubiera się specjalnie, znaczy tąż fazę wyłączenia - separacji. Kursant zamierza w ten sposób na dobre wykluczyć się z czasu, gdy był jeszcze osobom nie mającą prawa jazdy.

Jednak fazie włączenia towarzyszy nadanie nowego stanu. Mianowicie to jest taki stan integracji. Żeby użytkownik prawa jazdy poczuł się faktycznie właścicielem prawa jazdy, najlepiej jakoby spotkał się z nowymi użytkownikami prawa jazdy i... bawił się, pił, jadł, słowem żeby jakoś ten fakt zdobycia prawa jazdy uhonorował z pozostałymi.

Jak widać, prawo jazdy, nauka jazdy, stanowią wiele wspólnego z antropologią, kulturą, z jaką powiązani jesteśmy już od dziecka.

Podobne

Kolarstwo szosowe i jazdy wieloetapowe

Kolarstwo szosowe to najstarszy i najpopularniejszy rodzaj kolarstwa. Kolarstwo szosowe odbywa się na jazdy wieloetapowe, które dostarczają naj...
Czytaj więcej >>

Jak chronić żołądek?

Wielu ludzi dręczy zgaga, wzdęcia, ból brzucha, czy brak apetytu. Powinno się wtedy udać do specjalisty. Nie należy leczyć się na własną rękę. ...
Czytaj więcej >>

Jak wykończyć swój dom?

Żeby w naszym nowo wybudowanym domu mieszkało nam się miło i przyjemnie, musimy zrobić wszystko, aby wszystkie wnętrza były w odpowiedni sposób...
Czytaj więcej >>