Artykuł

Nauka jazdy i zwyczaje przejścia
Nauka jazdy i zwyczaje przejścia

Nie każdy posiada prawo jazdy, a jednakże mało jest osób, jakie by nie chciały. Prawo jazdy to wprost kluczowy papierek w wielkim centrum, którym jest Stolica. A już zostać uznanym do korporacji bez znajomości prawa jazdy to raczej jakaś pomyłka. I wprost niemożliwe.

Nauka jazdy - można jednakże powiedzieć, iż okres pomiędzy jego nieposiadaniem a mieniem jest etapem jakoby... wyłączenia, z antropologicznego punktu widzenia. Właściwie nie wiadomo, kim jesteś. Jesteś jeszcze jedną nogą w okresie, kiedy nie byłeś prowadzącym, natomiast drugą nogą kierowcą już jesteś. Poniekąd jak okres pomiędzy adwentem a Nowym Rokiem, kiedy świętujemy i... wszystko może się wydarzyć. Można powiedzieć, iż nauka jazdy to również okres... odwrócenia? Bo w czasie przejściowym niezwykle charakterystyczne jest odwrócenie ról.

To troszkę jak okres sesji, dla studentów. Często jesteśmy rozdrażnieni, możemy czynić szalone rzeczy, nieswojo się zachowywać. A już szczególnie takim bardzo niepewnym momentem, z którym związane są rytuały jest na przykład fakt posiadania... słonika egzaminacyjnego. Owszem, są specjalne słonie, jakie niosą powodzenie w momencie egzaminu na prawo jazdy, a już przynajmniej powinny dać, bo kiedy wierzyć w słoniki dające powodzenie, jak nie w okresie egzaminu na prawo jazdy właśnie.

Jeśli rozmawiamy o teście na prawo jazdy jako końcowym poziomie nauki jazdy, rytualny ubiór jest elementem fazy wyłączenia. Uczestnik egzaminu, przez to, iż ubiera się specjalnie, znaczy tąż fazę wyłączenia - separacji. Kursant zamierza w ten sposób na dobre wykluczyć się z czasu, gdy był jeszcze osobom nie mającą prawa jazdy.

Jednak fazie włączenia towarzyszy nadanie nowego stanu. Mianowicie to jest taki stan integracji. Żeby użytkownik prawa jazdy poczuł się faktycznie właścicielem prawa jazdy, najlepiej jakoby spotkał się z nowymi użytkownikami prawa jazdy i... bawił się, pił, jadł, słowem żeby jakoś ten fakt zdobycia prawa jazdy uhonorował z pozostałymi.

Jak widać, prawo jazdy, nauka jazdy, stanowią wiele wspólnego z antropologią, kulturą, z jaką powiązani jesteśmy już od dziecka.

Podobne

Własne studio fotograficzne

Wszyscy dążymy do tego, aby móc w życiu coś osiągnąć, zająć się czymś co nie tylko będzie się nam opłacało, ale również dzięki czemu będ...
Czytaj więcej >>

ASR

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją kiedy to podczas dynamicznego ruszania koła zaczęły buksować w miejscu. Choć wygląda to bardzo efektownie to ...
Czytaj więcej >>

Ekwipunek turystyczny

Na każdą wyprawę należy przygotować się odpowiednio do pory roku, przeszkód jakie mogą nas spotkać na drodze oraz długości trasy. Latem koniecz...
Czytaj więcej >>